Listopad 2016

Je to jako v hororu

26. listopadu 2016 v 22:25 Kňučení
Již šestý den se u nás drží příšerná hustá mlha, skrz kterou je vidět jen několik desítek metrů kolem a pak už končí svět. Bývají tady takové mlhy, ale nepamatuju se, že by se někdy držela takhle dlouho v kuse.
Což o to, vypadá to epicky, jako z nějakého apokalyptického filmu; pravděpodobně v tom však žijí mozkomoři, a navíc, přestože jsem venku ráda a na počasí se příliš neohlížím, do té lezavě studené bílé tmy se mi už vůbec nechce.
A můj mozek domítá zpracovat fakt, že začíná advent a že by bylo dobré sehnat si nějaký adventní kalendář.Dobrodružný listopad

20. listopadu 2016 v 13:00 Kňučení
Na začátku měsíce jsem se začala těšit na Vánoce, a to tak, že hodně. Jen na to ještě bylo moc brzy, první dny se vlekly a zdálo se, že advent je ještě strašně daleko.
A pak se cosi stalo, a najednou do první advnetní neděle zbývá už jen týden, blíží se předvánoční slet, pečení cukroví, balení dárků a všechny tyhle pěkné věci.
Nejvíc se těším, až budu celý prosinec nosit svůj blikající svetr.

Kterak jsem byla na výletě a co se dělo předtím a potom

6. listopadu 2016 v 19:31 Kňučení
Před dvěma týdny se můj notebook setkal s vodou, která předtím přebývala ve sklenicvi na pití. Ustál to statečně, avšak odnesl to nefunkčním ypsilonem. Bez ypsilonu lze běžně fungovat poměrně dobře, dokud ovšem nechcete napsat delší text. Naštěstí jsem však díky různorodým technickým vychytávkám mého muže našla způsob, jak tento nedostatek napravit, a tak jsem tu.
Možmá jsem tu už říkala (nerada po sobě čtu staré články, takže to zjišťovat nebudu), že mi letos dalo docela zabrat přijmout fakt, že je podzim, že ty dny, kdy jsem večer nazula kecky a kšiltovku a s knížkou zmizela v háj, jsou už pryč, a že takhle chladno a tmavo bude asi tak půl roku a zima bude ještě větší. Nakonec jsem si ale připomněla ty dobré věci (vždycky se dá něco najít), a taky to, že to uteče rychleji, než by mi bylo milé, a jakmile jsem se přestala mračit, dokonce se na pár dnů vrátilo pěkné počasí.

Oblíbenci: