Polovina října

15. října 2016 v 20:05 |  Kňučení
Letošní rok je strašlivě divný.
Za pvé jsem si na něj stále nějak nezvykla a nemyslím si, že se to za dva a půl zbývajícího měsíce změní. Za druhé funguje na dva režimy; dějí se úžasné a zároveň ošklivé, což se možná děje stále, jen mi to teď připadá jaksi výraznější. V jednu chvíli jsem nadšená, jak je skvělé být naživu zrovna v tuto dobu, a v další si přeju utéct odsud někam hodně daleko.
A pořád se nemůžu zbavit těch divných nálad a různých svinstev, co se na mě lepí.


Pozitivním jevem budiž to, že v práci nebylo tolik práce, jako celý rok, a tak jsem nemusela dělat ty dlouhé směny, pár dnů jsem měla dokonce kratších a dva úplně volné. Sice se to trochu odrazí na výplatě, ale to lze přežít, protože to oddechové období skutečně přišlo vhod.
Tento týden začal pěkně, volným pondělím, krátkým výletem za hranice a příjemným lenošením. Pak se vyskytlo pár osobních problémů, na to jsem začla zpochybňovat veškeré své činy, rozhodnutí a plány, z čehož mi včera bylo už vážně zle a měla jsem pocit, že se boří celý svět a padá mi na hlavu. Moc mi nepomáhalo ani to šedivé a studené počasí, které teď vládlo a vypadalo to, jako bychom z léta skočili rovnou do zimy.
Zkusila jsem se před těmi problémy neschovávat a zkusit si o nich promluvit. Nevyřešilo se nic, spíš to bylo ještě horší, takže se vracím ke své obvyklé taktice 'předstírám, že to tam není, a ono to časem zmizí'. Není to dobrý, vím, ale zároveň nevím, co s tím jinak dělat.

Moje milá máti mi ve snaze mě rozveselit věnovala knížku, Harry Potter a prokleté dítě. Účel to víceméně splnilo, krom jednoho záchvatu melancholie a přání, aby mi bylo znovu třináct a já netrpělivě čekala na nové díly a na ztracený dopis z Bradavic, z toho mám opravdu radost. Od toho projektu jsem vůbec nic nečekala, byla jsem k tomu spíše skeptická a o přečtení jsem začala uvažovat až potom, co se začaly ozývat pozitivní ohlasy. Možná právě proto se mi to teď tak líbí. Není to ten starý Harry, na něhož jsme byli zvyklí, a to, že je to scénář k divadelní hře, tomu nedovoluje nějakou velkou propracovanost a epičnost, jako tomu bylo u klasické série, ale zkrátka se mi to líbí. Je to milé, je to roztomilé, je to vtipné a původní příběhy to nijak neničí ani neuráží. Navíc to u mě probudilo to staré potterovské nadšení, které už nějakou dobu hibernovalo a místy jsem se obávala, jestli dočista neumřelo, a teď chci znovu číst všechny knížky a vidět všechny filmy a potřebuju hůlku a sovu a ten dopis z Bradavic, už konečně.
A za měsíc nás ještě čekají Fantastická zvířata!

Do svých mladých let se teď vracím ještě skrze The Sims 2, které mi laskavě sehnal bratr. Vytvořila jsem si stejné sociální případy jako vždycky, svobodného otce s pubertální dcerou, kočkou Ofélií a papouškem, který se vždycky jmenoval Hagrid nebo Vízly a teď jsem jej pojmenovala Ronald; s těmi totiž vždycky byla největší sranda. Mám taky jednu simku na univerzitě, ta studuje umění a pak se nastěhuje do bytovky a stane se čarodějkou. Už jsem úplně zapomněla, co všechno se tam se všemi datadisky a balíčky dalo dělat, takže to s potěšením objevuju a ráda bych to hrála pořád, jako když mi bylo dvanáct.

Navzdory tomu dušenímu stavu mám ohromnou chuť dělat spoustu věcí. Třeba jsem si vyrobila kytky z filcu, co mi zbyl, a chci na ně přidělat sponky, abych je mohla ukázat světu, a s tím filcem mám ještě velké plány. Taky jsem trochu kreslila a malovala (s vodovkama mi to jde líp) a naučila jsem se plést. Tedy, naučila jsem se základní princip, na kterém to funguje, a stejně podezírám mámu, že má začarovaný jehlice jako paní Weasleyová, protože příliš nechápu, jak je možný, že má jedno očko jako druhé. Asi léta praxe, no. Ale ten duhový svetr si jednou upletu.

Dnes konečně přišel ten pěkný teplý a barevný podzim, na který jsem se těšila celý rok, a navzdory očekávání jsem se hezky vyspala, takže jsem si užila fajn den. Jen nějak strašně rychle utekl.
Ještě jednou sobotu, prosím.

 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Oblíbenci: