3x filmový tip

15. května 2015 v 12:03 |  Cool věci
Řekla bych, že většinu těch filmů, co sem umisťuju, už všichni stejně viděli, avšak baví mě si takto shromažďovat, co jsem vlastně viděla, z takových těch řekněme "menších" věcí.
Nýčko se mi toho naskupilo více, tak to splácám hezky dohromady.

Můj vysvlečenej deník (2012)

K české kinematografii nemám příliš důvěry (jediný, nač se z toho, co jsem zatím viděla, dá koukat, jsou Ženy v pokušení). Nicméně když jednoho dne zrovna pršelo, na youtube jsem objevila tento film, a tak jsem to zkusila. A byla jsem velmi mile překvapena. Odborníci na ČSFD jej ohodnotili na 48%, což mi nepřipadá moc fér. Dobře, žádný zázrak to není: příběh vypráví o sedmnáctileté Johaně, její rodině, kamarádech, jejich pubertálních radostech a strastech, o tom, jak se před dvěma lety pokusila o sebevraždu a podobně. Ale je to film mladý a svěží, hezky natočený a hudebně dokreslený, na deštivé odpoledne ideální oddychová záležitost.


Kick-Ass (2010)

Asi jsem ten film viděla pod vlivem špatné konstelace hvězd, či čeho, nebo byl prostě jen jiný, než jsem čekala. Ne že by se mi úplně nelíbil, ale nadšením z něj také neskáču. Ovšem byla to menší pípovina, než jsem očekávala, na to, že mi to doporučil bratr (živě jsem si vybavila, jak na to kdysi pořád čuměl, čímž se vysvětlila jedna záhada), a to mě potěšilo. Neurazil, nenadchnul. Možná jej někdy zkusím znovu.
Nejvíc mě tam zaujala ta filozofická úvaha o tom, že lidi mají děsně rádi superhrdiny, ale nikoho nenapadlo to skutečně zkusit (nebo jo, ale nemluví se o tom). A že se lidi ještě otočí a zdrhnou, když vidí někoho v průseru.

(Neměla jsem na to koukat s dabingem, ten byl otravný a nevím, který retardér to překládal.)

Něco jako komedie (It's kind of a funny story, 2010)

Něco tak milého, až roztomilého, jsem už dlouho neviděla, a troufám si říct, že ani dlouho neuvidím. I když to nepojednává o úplně veselém tématu, vtipné to je, trochu ujeté a také takové klidné a příjemné, člověku je z toho filmu prostě hrozně dobře. Plus si po jeho shlédnutí nepřipadám jako nevděčný parchant kvůli svým depresivním stavům (v pubertálních letech dosti hojným), protože i když má člověk dá se říct všechno, někdy mu to v hlavě prostě špatně přecvakne.
Navíc Emma Roberts v milé roli, kde jsem jí velmi fandila (další záhada známého ksichtu odhalena, taktéž bratrův oblíbený fim z dob společného pokoje).

Poznámka pod čarou mimo téma: kdybyste se čistě náhodou zítra odpoledne někdo vyskytoval v Praze na výstavišti a čistě náhodou se mě nebál jít pozdravit, hledejte rudou hřívu, brejle a kostkovanou košili :D
 


Komentáře

1 sw sw | Web | 15. května 2015 v 12:16 | Reagovat

Něco jako komedie jsem viděla a mně osobně se ten film hrozně líbil. Přišlo mi, že dost vystihuje můj postoj k životu: Nechte mě umřít! :D

2 LittleMoose LittleMoose | Web | 15. května 2015 v 15:03 | Reagovat

Kick-Ass som videla už dávnejšie a mám to názor dosť podobný tomu tvojmu a film It's kind of a funny story mám stiahnutý už celú večnosť a zatiaľ som ho nevidela... takže by som to mala zmeniť.

3 Lila Lila | Web | 15. května 2015 v 18:59 | Reagovat

Já má Kick ass, hrozně moc ráda. Tím že asi bych, chtěla být superhrdina aneb jestli člověk dostane na budku a vlastně nic nezmění.

4 Sakura Minamino / Tweedledee Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 16. května 2015 v 17:21 | Reagovat

Mě teda Kick-Ass bavil i s dabingem, druhý díl už tedy tolik ne, ale malá Chloe je tam prostě dokonalá. :3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Oblíbenci: