Jak jsem byla na výletě a jiné věci

9. října 2013 v 13:57 |  Kňučení
Než začnu vykládat o tom, co všechno jsem viděla v Plzní, mám ještě pár takových menších připomínek a postřehů.

Jak si někteří mí bystří čtenáři jistě všimli, zas jsem si to tu maličko potunila. Ten zatracený blog se mi líbí čím dál víc a taky mě pořád víc baví, z čehož mám radost. Připadá mi to jako daleko smysluplnější činnost než za dlouhé chvíle čumět do Facebooku, což jsem bohužel dříve často dělávala.
Ovšem nebyla bych to já, kdybych hned nevytvořila nějaký protiklad. V tomto případě spočívá v tom, že jsem si založila Ask, což je Facebooku trochu podobné, ale myslí, že tam může být docela sranda. Kdybyste měli na mojí maličkost nějaký záludný dotaz, odkaz máte v záhlaví.

K tomuto článku se mi povedlo posbírat nějaký fotografický materiál, čímž se to myslím oživí, ale jestli nechcete vidět můj xicht, dál nečtěte. To jen tak, abyste pak neřekli, že jsem vás nevarovala.


Tak tedy, po příjezdu do našeho krajského města jsem byla vysazena v nákupním centru Borská pole, abych tam počkala a nějak se zabavila. Bylo rozhodnuto, že to pro mojí kňučivou výsost bude lepší, než asistovat drahé polovičce při nakupování součástek do počítače a vozidla, čemuž stejně nerozumín.
V nákupním centru jsem se hned jala náležitě vystavit své nemudlovské fandomové handmade tričko a sledovala jsem reakce lidí. Ovšem byla jsem zklamána, protože za téměř hodninu, kterou jsem se tam pohybovala, se nikdo nechytnul. A co je horší, mudlové ani blbě nečuměli.
Šla jsem si tam prohlížet věci do Teská, protože tam mají všechno. Jinak totiž toto nákupní centrum obsahuje samé obchody s podivnými übermodely, předražený zverimex, miniknihkupectví (kde nic neměli) a nějaký nábytek či co. V Tesku měli knížek spoustu, ale já ty knížky v takovém obchoďáku nevidím ráda. Připadá mi to jako děsivý důsledek lidské lenosti a známkla toho, že se ze světa pomalu stává Absurdistán (pokud jste neviděli, určitě to napravte).

Po této návštěvě jsme se přesunuli do Olympie, kde je to hezčí. Je až na druhém konci města, a tak jsem po cestě viděla různé zajímavé domy a lidi a tramvaje a tak. Taky sakury, jejichž růžovou krásu jsem obdivovala v květnu cestou z Iron Mana. Připadalo mi neskutečné, že už mají barevné listí.¨
Olympia mě potěšila novým, velikým knihkupectvím. Které mě ovšem zklamalo, protože tam neměli knížku, kterou jsem chtěla. Takže jsem nakonec byla nucena koupit si Hvězdy nám nepřály v Adalbert hypermarketu, z čehož jsem mrzutá, ale jsem ráda, že tu knížku mám.
A ani v tomhle lepším obchoďáku se nikdo nechytil, ani blbě nečuměl na mé cool tričko. S mudly to jde nějak z kopce, to vám povím.
Jinak tam ale bylo zajímavých věcí plno. Například vystavené kostýmy z českých filmů. Nějaký obchod, kde měly takové pofidérní čelenky do vlasů za tři stovky. A spousta dalších věcí.
Naším cílem ovšem bylo Multikino Cinestar, ve kterém jsme shlédli snímek Rivalové (Rush). Hodnocení nekecala a nekecali ani ti, kdž tvrdili, že je to film vhodný i pro lidi Formulí 1 nepostižené. Tady musím trochu zamachrovat, jelikož jsem tím trochu postižena byla. V létě jsme trávili takovou jakože "dovolenou" na německé Velké ceně. Připadalo mi hrozně super, když jsem si u filmu mohla říct "No jo, Nürburgring přece znám". Sice mě celé závody tak nějak míjely a příliš nebavily, ale viděla jsem kus světa a i když to není moře, i tak se to počítá.
Film mě ale bavil moc a rozhodně jej můžu doporučit úplně všem. A hraje tam Thor!
Nürburgring in Deutschland

S Thorem jsem se samozřejmě též musela vyfotit :D (a vidíte zde také mé hypertriko, kchůl a in botičky a furt zatraceně tmavé chudinky vlásky :D)

Na druhého Thora taky vyrazíme do kina. Pak bude druhý Hobit. Mezitím nová Disney pohádka Frozen. A potom někdy Avengers 2. Zřejmě v tom kině strávíme většinu zimních sobotních večerů.

Na večeři v mekáči byli zase samí nevšímaví mudlové, ale to už mě příliš nepřekvapovalo. Vzala jsem si tam mekáč noviny, kde píšou o tom, jak je to úplně to nejlepší a nejustější zaměstnání a jak je tam všechno hrozně zdravé a čerstvé, což je dost vtipné čtení. Ale mekáč je dobrý a kdo tvrdí, že ne, večeří ho každý den! Tedy, ne že bych se s ním cpala pořád, to ne. Nicméně myslím, že tak jednou, možná dvakrát do měsíce mi nijak extrémně neublíží.

Cestou domů jsme vedli zase takovou hluboce filozofickou diskuzi o lidské blbosti, z které mi nevím proč bylo trochu smutno.

Zjišťuju, že podzim je v mnoha ohledech daleko lepší než celé zatracené léto. Až na to počasí, ve kterém se mi nechce nic dělat. Ovšem v zájmu zdraví mého a mých zvířecích přátel je nějaká aktivita nutná.

Nevadí mi, že je středa, protože je teprve středa. A i potom je spousta věcí, na které se můžu těšit, a to je důležité.

Objevila jsem naprosto dokonalou věc, kterou hned po výplatě koupím sobě i svému drahému jako vánoční dárek. Jen nevím, jak to do těch Vánoc vydržím schovávat :D

Chtěla bych se podívat na Koralínu a svět za tajnými dvěřmi. Je to strašně krásný film a musím přiznat, že mě to místy i dost děsilo. Zítra tomu bude rok, co jsem to shlédla poprvé, tak by to možná šlo. Na taková nesmyslná výročí mám výbornou paměť. I když je pravda, že mám ten film spojený s několika jinými významnými událostmi loňské podzimní dovolené.

A nakonec, alkohol už opravdu nikdy. Nevím, proč se vždycky tak těším na večer se skleničkou, když je mi potom vždycky blbě, i když mám třeba jen dvě skleničky vína. Jsem na tohle hrozně málo odolná. Jedniné, co snesu, je takové hrozně dobré limonádové Finlandia pití v plechovce, které obsahuje pouze 4% alkoholu. Jinak nic. A ta hnusná Metaxa s kolou mě pořád straší ve snech.

Kočár z filmu Limonádový Joe, který jsem nikdy neměla ráda ...a za ním Hervis sport :D
 


Komentáře

1 Guizmo Guizmo | E-mail | Web | 10. října 2013 v 20:13 | Reagovat

F1... =D
Doma každej fandí někomu jínýmu, já vždycky fandila Alonsovi, nevím ani proč.
Allons-y Alonso!

2 Gabriella Gabriella | Web | 11. října 2013 v 11:38 | Reagovat

[1]: Já jsem to nikdy nijak nesledovala :D Letos jsem ze stejného důvodu fandila též Alonsovi a taky Finům, protože s těma tam byla velká sranda. Alonso ovšem bohužel nedojel, Fin byl druhý, tak jsem měla alespoň trochu radost :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Oblíbenci: