Doktor Kdo? po sto padesáté deváté

6. října 2013 v 12:20 |  O něčem konkrétním
Aneb mám šílenou potřebu podělit se o své dojmy z posledních dnů.

Dokoukala jsem šestou sérii. Jsem trochu smutná z toho, že mám před sebou už jen sedmou sérii. Pak sice bude výroční a vánoční speciál ještě s Doktorem číslo 11, ale stejně. Ne šílím z toho, že nový Doktor bude špatný, prostě to zkusím a uvidím, buď si ho oblíbím, nebo ne. Ale jedenáctka je zkrátka moje. Z mnoha a mnoha důvodů a tečka.
Ale o tom jsem mluvit nechtěla.

Mám-li být naprosto upřímná, šestá série je rozhodně podivná. Je tam spousta wtf momentů a je to tak zamotané, že jsem se v tom často ztrácela a nechápala jsem, kdo je co a kdo je kdy a proč se stalo zrovna tohle. Nicméně na tom nesejde, stejně se mi moc líbila a skoukla jsem jí asi za nejkratší dobu. Dva týdny to myslím byly :)
Trochu mi začala vadit Amy, stává se z ní doclea nána, která má Roryho ráda, jen když se jí zrovna chce. To se mi nelíbí, protože Rory je prostě týpek a hrozně mu fandím :) A jak jsem zjistila při zvědavém zkoumání toho, co nás čeká dále, je to Weasley! :D
River stále nemám ráda a mít nebudu. Já si nemůžu pomoct, ale připadá mi jako hrozná Mary Sue.
Ale mám takový pocit, že pořád je lepší Amy, než Clara. V té jsem tušila průšvih už podle obrázků, co jsem viděla. Má takový tupý výraz namýšlených pipin a podle toho, co jsem zatím měla tu čest vidět v první epizodě, byla moje domněnka správná. Taky Mary Sue. A tento názor jsem viděla u více lidí. No, nebudu předbíhat. Nakonec může být všechno ještě úpně jinak, že.
Hrozně se těším na A town called Mercy. Konice! Kovbojové! A Doktor! Vždycky jsem byla celá nadšená z přítomnosti koní v něčem, v čem se běžně nevyskytují. Tady už jsem byla celá vedle z Artura, ovšem tohle bude o několik levelů výš. Možná se stanu cow girl:) Stejně se se svými oři většinou jen courám po lese a tohle vypadá zkrátka hustě, co si budeme povídat. Jenže to jsem zase úplně mimo téma.

Jelikož jsem sedmou sérii nesehnala v českém znění, nemůžu ji sledovat na telefonu. Ten totiž nepobere titulky a bez titulků tomu nerozumím tak dobře, abych úplně pochopila, oč tam kráčí. A tak jsem v pátek shlédla Midnight. To je jedna z mých oblíbených epizod a je to asi jediná, u níž jsem se doopravdy bála. Nikdy nebylo přesně vysvětleno, co to tam vlastně bylo, a to mě děsí. Navíc je to úžasné z takové té psychologické stránky, protože je tma krásně ukázáno, jak jsou lidé hloupí a ve své podstatě zlí. Mohla bych to ukázat svému chlapci, protože ho takové věc zajímají. Mohla bych mu ostatně ukázat celý seriál, protože to měl stejně v plánu, jak mi kdysi říkal. To je ale zatraceně čarovný nápad! :D

K ránu jsem si k usínání pustila A Christmas Carol. To je nejvánočnější vánoční speciál vůbec a celkově jedna z mých nejmilejších epizod. Fascinují mě tam ty ryby plavající v mlze. A taky zlý Brumbál. A těším se na Vánoce :)

Včera jsem většinu dne poslouchala klasické rockové hity v podání London Symphony Orchestra. Vzpomněla jsem si na základě toho, že jsem kdysi někde viděla zmínku o BBC Proms, a že byl jeden výroční právě k Doctorovi. Napadlo mě se na to podívat, tak jsem to skoukla při žehlení. To prádlo jsem kropila slzami, protože to bylo něco neskutečně krásného.


Dříve jsem zkoušela koukat na několik seriálů, ale žádný mě tolik nechytil, jako zrovna tento. Můžu se u toho smát, často mě to rozbrečí, je to napínavé, akční i veselé, je to mimo tuhle hnusnou šedivou realitu. Vždycky to skončí tak nějak dobře a je hrozně moc fajn o tom přemýšlet a snít.
Myslím, že můžu směle říci, že Doktor v mém šíleném srdíčku už zůstane. Napořád.


 


Komentáře

1 Guizmo Guizmo | E-mail | Web | 6. října 2013 v 19:49 | Reagovat

Moffovo Marry Sue =D
To je tak vtipná představa =D

2 Gabriella Gabriella | Web | 7. října 2013 v 13:06 | Reagovat

[1]: No nevím, ale mě to tak zatím prostě připadá :) Ale jak říkám, úplně soudit ještě nemůžu.

3 Kelly Kelly | Web | 7. října 2013 v 21:27 | Reagovat

Amy a River bytostně nesnáším, River už od prvního okamžiku, co se v DW objevila (to jest v Knihovně) a s Amy to přišlo nějak postupně, ale taky se to vyšplhalo až na tu horní mez, nějak se mi stala příšerně nesympatickou.
Claru ještě fakt nesuď, jestli jsi s ní viděla jen Asylum, ono to je s ní takové docela zamotané a u mě osobně hodně rychle aspirovala na jednu z nejoblíbenějších společnic.
Jo a k té sedmé sérii... mám dojem, že to v češtině snad ještě ani nadabované není ;)

4 Gabriella Gabriella | Web | 8. října 2013 v 10:22 | Reagovat

[3]: River je právě taková vševědoucí superžena, takové vážně hodně nemám ráda a tady mě strašně otravovala.
Z Amy jsem zprvu byla nadšená, ale vadí mi pořád víc a víc, stává se z ní taková nána namyšlená :)
S Clarou jsem pak viděla ještě The snowmen, tam mi připadala víc v pohodě, ale úplně ono to pořád není.
Že to ještě není v češtině mě nijak zvlášť nepřekvapuje, ani mi to nevadí. Jen odpadá možnost sledovat to v mém hrozně cool telefonu, čímž jsem si dost efektivně krátila dlouhé chvíle :)

5 zusp zusp | E-mail | Web | 6. května 2014 v 14:15 | Reagovat

Konečně jsem našla někoho kdo sdílí můj názor já totiž Claru nemůžu vystát. Příjde mi hrozně arogantní a nesympatická.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Oblíbenci: