Čekujem fejsbučik-som čarovný

21. října 2013 v 18:33 |  Kňučení
Zlo jménem fejsbůk mě stáhlo do svých temných hlubin asi tak před čtyřmi lety. Tehdy mi to ještě připadalo jako nejskvělejší vynález všech dob a ti, kdo ho měli, byli automaticky děsně hustí kámoši.
Postupem času mě to nadšení všem značně opustilo a teď už ho mám jen tak nějak ze setrvačnosti. Chat zapínám málokdy, sem tam přidám nějaké fotky (mám to spíš jako takovou šikovnou zálohu) a když se moc nudím, čtu si ta stupidní Přiznání nebo prohlížím obrázky na stránkách, jež jsem olajkovala.
Ona se z toho totiž stala dost pochybná instituce a výstavka idiotů a dylinek. Nesnáším stupidní rádoby hlubokomyslné statusy, egomaniakální koupelnové fotky a všehny tyhle všeobecně známe blbosti. Dále je taky fakt, že tam ze sebe každý může udělat cokoli, aby vypadal těžce kchůl. Například nastavit si bydliště v Londýně, vystudovaný Yale, pracovní místo Umývač bot Jejího Veličenstva a jako neteř vévodkyni z Cambridge. Je to sice přehnaný příklad, ale udělat tam ze sebe něco lepšího, než doopravdy jsem, je směšně jednoduché.

Nicméně já svůj facebookový profil ani tu pitomou sociální síť obecně neberu vůbec nijak vážně. Je to JEN fejsbůk a to je něco diametrálně odlišného než skutečnost.


O mně se tam například dozvíte následující:

Nemám tam příliš mnoho pravdivých informací a ani je tam nechci mít, z mnoha snad pochpitelných důvodů.

V poslední době se mi tam každou chvíli hlásili něčí zásnuby. K této záležitosti se též stavím dost skepticky. Možná se pletu, ale připadá mi to jako další přeceňovaná zavlečená americká blbost, podobně jako Valentýn. Nevidím v tom absolutně žádný smysl. Jestliže jsou dva lidé spolu delší dobu, mají se rádi a plánují společnou budoucnost, tak svatbu beru. Ale myslím, že k tomu stačí se rozumně domluvit bez nějakých šaškáren, hloupých prstýnků a kdo ví čeho ještě. Ne, opravdu nejsem příliš romantická duše. Nebo možná jsem, ale ne v tomhle směru. Dlouho jsem nechtěla slyšet ani o té pitomé svatbě, což je teď už trochu jinak, ale stále nechci žádnou obrovskou slávu v naducaných princeznovských šatech. Pokud by k tomu nědy mělo dojít, fajn. Ale někde hodně daleko a hlavně bez lidí.

Tak mě napadlo, když je to teď zřejmě tak in, nastavit si tam vlastní zásnuby a sledovat reakce lidí. Dost mě baví to sledovat a smát se tomu, jak to ti lidé musí někde hrozně řešit. Zajímavé taky je, jak mě najednou mají všichni hrozně rádi. Lidi, jež už bych teď možná ani nepoznala a ex-spolužáci, kteří si mě nevšímali ve škole ani po ní. Zablokoval jsem si u toho pouze blbečky z práce a blízké příbuzenstvo, aby byl klid, a pozoruju ten povyk. Nikdy jsem nebyla populárnější.
Sranda je, že je mi to úplně a srdečně jedno, co si kdo myslí a tak. Protože je to jen můj pitomý fejsbůk, ze kterého si dělám jenom srandu.
A taky je mi dost jedno, jeslti si někdo teď myslí, že jsem trapná nebo tak něco. Já jsem se touhle hloupou provokací náramně pobavila.
Když se to vezmě kolem a kolem, vlastně to není ani tolik lživá informace. Budu se vdávat. Jednou, někdy určitě ano. Ne teď, ani v dohledné době ne, ale jednou ano.
Stejně na to všichni zase brzy zapomenou, jako na všechny tyhle husté sociálně síťové věci.

Vzala jsem si do práce zase svoje cool tričko s TARDIS, protože mám ranní a ráno je tam víc lidí. Navíc jsem většinu dne strávila na sousední dílně a tam jsem se konečně dočkala reakcí.
Mám hrozně hezké tričko, na kterém je rozkošný létající domešek!


Měla jsem hroznou chuť jim to vysvětlit, ale raději jsem se na to vykašlala. Mudlové by to stejně nepobírali a hlavně, se mnou se to má totiž takto:

 


Komentáře

1 Gréti Gréti | Web | 26. října 2013 v 15:50 | Reagovat

Ja len tak zo zotrvačnosti a kvoli všetkých dôvodov ktoré si vyššie uviedla som si ešte FB nezaložila a ani nemienim. Raz som si ho sice chcela založiť kvoli jednej "kamoške", ktorá mi tvrdila, že len kvoli tomu aby sme sa tam mohli rozprávať... Potom som prišla na to že mi to kvoli nej nestojí za to a že telefóny alebo stretnutia mi pripadajú byť lepšie ako zhováranie sa na Fb prepchaté smailíčkami od výmyslu sveta.
Fúha, keď o tom tak hovoríš, mám zlovestné nutkanie si založiť na FB konto a robiť si z nich riť a rehotať sa na nich. No neviem, na živo sú tie reakcie stále lepšie :D
Poznám ten pocit keď sa niekomu snažím vysvetliť, čo TARDIS je :D S ľuďmi to býva naozaj zložité keď príde na vysvetlovanie pdobných vecí :D
Ten spodný obrázok sa vsťahuje i na mňa :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Oblíbenci: