Zvuk ticha

27. srpna 2013 v 13:32 |  Kňučení
Hello darkness, my old friend,
I've come to talk with you again,
Because a vision softly creeping,
Left its seeds while I was sleeping,
And the vision that was planted in my brain
Still remains
Within the sound of silence...

V neděli jsme zas koukali na Watchmen. To je sice dost komplikovaný, ale hrozně zajímavý film. Moc se mi líbí to zpracování a soundtrack, a už jen kvůli tomu ho mám ráda, i když to není typ filmu, které bych běžně sledovala.

Bývá mi z té písničky smutno, ovšem dokonale se hodí do tohohle upršeného, šedivého počasí. Připomíná mi ten hnusně mokrý květen, kdy jsem jí jeden večer slyšela poprvé. Vzbudila ve mě tehy takovou úzkost, a já jsem byla nesmírně ráda, že mám vedle sebe někoho, kdo mě ochrání, jediného člověka, který mi v tomhle popleteném světě rozumí.
Včera jsme popíjeli lihoviny, což u nás není vůbec obvyklé. Měli jsme zapálené svíčky, venku pršelo, a poslouchali jsme výběr starých songů, který obsahoval i tento. Romantika jako blázen, co si budeme povídat. Ale víte co, mě se to hrozně, hrozně moc líbilo. Dlouhá léta jsem byla stále osamělá, bez přátel, a žila jsem s přesvědčením, že už to tak bude napořád, že mě nikdo nebude mít rád a nikdo mi nebude rozumět. Tak nějak mi připadá, že to teď dokážu daleko víc ocenit a víc si toho vážím. Když jsem někoho takového nakonec našla.

Matka mého milého mě nemá ráda. Ona tedy nemá ráda ani jeho, a to nikdy nedokážu pochopit, proč. A že nemá ráda mě, s tím už jsem se tak nějak smířila. Beztak jí dost málo vidím, tak mi to může být celkově jedno. JEnže v posledních týdnech jsem áhodně odposlechla, jak se o mě vyjadřuje. Často i docela vulgárně. A jemu ja knadává do kreténů kvůli nesmyslům. Můžu si o ní myslet co chci a mlžu si říkat, jak je mi to jedno, ale tak úplně není. Z toho, co jsem teď syšela, je mi dost smutno. Naštěstí to už nebude dlouho trvat a nebudeme je muset vídat, když nebudeme chtít. Jen ještě přečkat zimu.
 


Komentáře

1 sarush ef sarush ef | Web | 27. srpna 2013 v 23:47 | Reagovat

Ta písnička je kouzelná.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Oblíbenci: