You´ll never forget your first Doctor

25. srpna 2013 v 12:17 |  O něčem konkrétním
Skalní fanoušci mě nejspíš ukamenují, ale víte co, mě je to tak nějak docela jedno :) Cílem tohoto článku rozhodně není kohokoli nebo cokoli nějak urážet. Vyjadřuje jen a pouze mé subjektivní názory, dojmy a pocity. Nechci je také nikomu vnucovat, jen popsat.


O tom, že nějaký takový seriál existuje, jsem věděla docela dávno. Je často zmiňovaný a hojně vychvalovaný příznivci jiných filmů a seriálů, které mám ráda. Ovšem já nechtěla být mainstream, a tak jsem se tomu dlouho vyhýbala. Nakonec mě ovšem přemohla má nekonečná zvědavost a rozhodla jsem se zjistit, co na tom všichni sakra vidí. Řeč je samozřejmě o nových sériích. Že existují nějaké staré jsem donedávna netušila, takový zločinec jsem :)
První epizoda první série mě nijak zvlášť neoslovila. Spíše jsem si párkrát řekla, že je na tom lidstvo asi už hodně bídně, když takovou průměrnou, za vlasy přitaženou a nepříliš zábavnou britskou přihlouplost dokáží tolik vychvaovat. Nemusím dodávat, že dávno vím, jak šeredně jsem se pletla.
U druhé epizody už to bylo lepší. Pak mě dost rozsekala Doctorova hláška "Přináším vám vzduch ze svých plic!". A když se tam pak objevila "trampolína" Lady Cassandra a její iPod, z něhož spustilo mé oblíbené Tainted love, řekla jsem si, že to bude sranda. A byla! :D Ale i přesto pro mě byla první řada spíše taková seznamovací.
Od začátku jsem se totiž těšila na druhou a dále, kvůli panu Tennantovi. Toho jsem znala pouze z Harryho Pottera, kde byl zlý, zlý a zlý. Nicméně já jakožto opravdu velmi zvědavá osoba jsem chtěla vědět, jak si povede v této roli. A tady už musím být hrozně mainstream a souhlasit s názorem většiny fanoušků, že jako Doctor byl naprosto bezkonkurenční. To byl dokonce až tolik, že ve mně začal vzbuzovat nepatřičné a znepokojující pocity, nikoli však nepříjemné, což je nejhorší:)


Konec druhé série mě poprvé rozplakal. Rose jsem fandila, a to, co jí provedli, mě dosti rozložilo. Na třetí sérii se mi ani moc koukat nechtělo. Martha mě hrozně rozčilovala a moc mě ěto zkraje ani nebavilo. Druhá půlka už na tom byla značně lépe. Hlavně epizody 8 a 9 byly suer! Ale stejně. Doctor byl sice pořád Doctor, ale stále jsem se nemohla zbavit pocitu, že bez Rose to není vůbec ono.
V sérii čvrté jsme se konečne zbavily Marthy. To bylo první velké plus. Vážně jsem jí hrozně neměla ráda :D K Donně jsem nejdřív byla dosti skeptická. Ale nakonec byla mnohem lepší než celá Rose, s tou její nevymáchanou pusou a vůbec vším. Prostě Donna :D To se musí vidět. Jenomže co jí pak provedli, to bylo hrozné, hrozné, hrozné! Opět jsem brečela. Dlouho a moc.
Celkově byla ale čtvrtá série naprosto skvělá :)
Dlouho jsem se rozmýšlela, jestli to vůbec mám sledovat dál nebo ne. Že s novým Doctorem to bude jistě celé špatně a vůbec. Že ten seriál pro mě skončil. Jenže - já jsem tak zvědavá! A i v tomhle případě jsem za tu vlastnost zatraceně ráda. Protože jedenáctý Doctor je prostě...minimálně stejně super jako ten předchozí. Rozhodně zatraceně cool! Pořád je to zkrátka Doctor :) A taky, jak bych to řekla...z takového toho holčičího pohledu se mi poměrně dost líbí :D A malá Amélie Pondová bude taky fajn.
Minimálně do výročního speciálu pro mě ten seriál rozhodně ještě neskončil! :)

 


Komentáře

1 Sasha Sasha | Web | 25. srpna 2013 v 12:29 | Reagovat

krásny článok :) môj Doctor je a bude Tennant :) Presne ako hovorí posledný obrázok.
Doomsday kde som prišla o Rose ma uplne vyviedol z miery :D panebože, ja som cely teň deň chodila po byte s vyrazom: PREČO?!
som rada že som objavila na blogu ďalšieho Whoviana :)

2 Rosemarie Rosemarie | Web | 26. srpna 2013 v 11:50 | Reagovat

Já mám hroznou radost, že se ti článek líbí:) Byla jsem trochu smutná, že to tu nikdo nečte, ale každý začátek je těžký.
Včera jsem viděla The end of time (dřív jsem to pořád nějak nemohla stáhnout, tak jsem začala koukat na pátou, jelikož se mi stýskalo:D), a pak jsem většinu odpoledne probrečela:) Ono to dopadlo takovým milým způsobem dobře, ale bylo to hrozně dojemné.
Ten poslední obrázek jsem připojit musela-naprosto přesně vyjadřuje pocity moje a jistě i spousty dalších podobně postižených osob :

3 Sakura Minamino / Tweedledee Sakura Minamino / Tweedledee | E-mail | Web | 27. srpna 2013 v 22:06 | Reagovat

Já se k Doktorovi dostala tak, že jsem jednoho podzimního večera před pár lety tak různě přepínala kanály, najednou jsem se zarazila, chvíli koukala a pak si jenom pomyslela "Co sakra dělá Barty Skrk na Titaniku ve vesmíru?!" A tak jsem začala s Voyage of the Damned :D Nějak mi to nedalo, začala jsem hledat po netu, sledovat pravidelně a nakonec se z toho vyklubala nehynoucí láska, která mi vydržela doteď :3 Můj Doktor bude už navždycky David, což nic nemění na tom, že nedám dopustit ani na ostatní (i když jsem na konci druhé části The End of Time brečela jak želva). A co se společníků týče, Donna forever :)

4 zusp zusp | E-mail | Web | 6. května 2014 v 14:00 | Reagovat

Já se k tomu seriálu dostala taky docela kuriózním způsobem. Původně jsem totiž koukala na seriál Sherlock a štvalo mě že mezi jednotlivými sériemi je takový časový rozestup a někde jsem si přečetla, že jim to tak trvá kůli tomu že Moffat dělá ještě na Dr.who a tak jsem si řekla:Sakra co je to za pakárnu, že kůli tomu tak zdržují a první díl jsem si stáhla. Byla to láska na první shlédnutí. <3

5 Plačící anděl Plačící anděl | Web | 15. června 2014 v 17:09 | Reagovat

Super článek, i když s Marthou nesouhlasím, tu mám vážně hrozně ráda, zato Rose mě štve, prtože mi přijde úplně vypatlaná. Ale nechci samozřejmě nikoho urazit... Ona má zase jiný přednosti.
Poslední obrázek mě možná taky vystihuje. Nejsem si v tom úplně jistá. Možná, že k 9. by spíš pasovalo "the one who became my brother".
Na konci The endo of time 2 jsem poprvé nebrečela, i když to bylo hodně smutný, ale pak jsem se na to mrkla podruhé a musela jsem se hodně ovládat, abych nepropadla v hysterák. Proč měl Devátej tak hezkou regeneraci, docela veselou, a Desátej tak smutnou???
No nic, můžeš si říkat, že mě tvůj článek hodně zaujal, když jsem napsala dlouhý komentář. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Oblíbenci: