Léto budiž pochváleno

13. srpna 2013 v 17:52 |  Kňučení
Prý že už se nemají vrátit tropické teploty.

Na jednu stranu jsem za to ráda. Rozhodně je to vhodnější pro konice, se kterými jsem si po dlouhé době užila ježdění, protože jsme neumíraly na přehřátí. A celkově pro normální fungování je to takhle lepší.

Ovšem na straně druhé mi to teď místy už dost připomíná pomaličku se blížící podzim. Ráno je ve vzduchu cítit barevné listí, večery už nejsou takové vlahé a teplé, už to není moc na nošení kraťásků a tílek (ale alespoň tochu unosím své červené kecky:)), dříve se stmívá a později rozednívá. Přepadá mě z toho taková zvláštní melancholie. Hodně vzpomínám na předešlé roky touhle dobou a později. Už ani ne na školu, odkud jsem díkybohu přes dva roky pryč. Vzpomínám na své kruté začátky v práci, a hlavně na loňský podzim, kdy to v té práci začalo být po krásném pohodovém létě trochu horší. Byla jsem tehdy velmi osamělá, moc jsem si přála svého modrookého kolegu, ale myslela jsem, že jsem pro něj v mnoha směrech nedostačující, z čehož jsem byla velmi něšťastná. Později se ukázalo, že se věci ve skutečnosti měly právě naopak, ale to je jiný příběh. Svým způsobem to ale bylo vždycky hezké a vzpomínám na to ráda.

Stejně mě ale mrzí, že léto už pomalu končí, ačkoli přísně vzato ještě je a poměrně dlouho bude. Zase jednou mi připadá, že mi něco uteklo a že jsem si to málo užila (což upřímně při práci těžko šlo). Chtěla jsem v tom vlahém teplém večeru ještě navštívit plzeňskou vyhlídku, v noci, jak mi bylo kdysi slíbeno, také se v noci venku koupat, chodit víc k vodě a tak, a už to nestihnu. I když tu plzeňskou vyhlídku teď v sobotu ještě ano, i když už místo rosy bude ve vzduchu vonět barevné listí. Alespoň tak.

Pomalu si začínám plánovat, co bych mohla dělat o dlouhých zimních večerech. Zatím mě napadlo konečně pořádně prozkoumat Pottermore, sledovat Veroniku Mars (jestli do té doby stihnu dokoukat Doctora Who) a číst, což přes léto nestíhám. Teď si říkám, že to bude dobré, ale už vidím, jak mě zas potom nebude nic bavit :)

Z téhle podivné nálady mě ale také popadla ohromná chuť nakupovat, přestože cifra na výplatní pásce byla poněkud depresivní. Navštívím nějaký socka obchod (jelikož zbytečně utrácet za oblečení a podobně mi připadá tak nějak povrchní), Olympii (kde mi bude všechno připadat drahé) a hlavně zverimex (kde mi utrácet nevadí).

Tak nebo tak, myslím, že to bude zábavné :)
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Oblíbenci: